Міністерство соцiальної політики України

Державна реабілітаційна установа
«Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія»


визначна подія 2020 року

www.leaders-21.com


dergkompleks@gmail.com
Приймальня тел.: (0512) 30-24-07

Нашому Центру – 15!

  Зимно. Перехожі поспішають у своїх справах, але поблизу Свято-Нікольської церкви уповільнюють ходу. Що за диво? Поряд з храмом – чудовий палац, який випромінює тепле світло, пригортає увагу своєю гордою й урочистою красою. Це Медичний центр державної реабілітаційної установи «Мрія».

  Дітям й дорослим, що потрапили до Центру, передається особлива енергетика, яка панує в цьому будинку. Вона живе в добрих серцях, постійній увазі, турботі й милосерді, високій професійній майстерності працівників.

  Діти з обмеженими можливостями здоров’я отримують тут послуги з комплексної реабілітації. Індивідуальна медична та соціальна реабілітація забезпечуються високим професіоналізмом та досвідом медичних, соціальних працівників, щирим ставленням обслуговуючого персоналу. Діти потрапляють в атмосферу психологічного комфорту, де завжди дорослі чекають на них.

  У Центрі вчать спілкуватися, знаходити друзів, жити серед людей, шукати свій шлях; дають нові знання, розвивають творчі здібності, допомагають стати сильнішими, долати труднощі, що пов’язані з психологічними та фізичними вадами.

  Колективна праця медиків і педагогів протягом 15 років, які здійснюють реабілітаційний процес за індивідуальними програмами, дає позитивний результат. У серцях батьків оселяється віра у власну дитину, що робить її життя повносправним та змістовним, а у дітей – надія на краще майбутнє й бажання здолати труднощі.



Майстер-клас – дітям

  До Служби соціальної реабілітації (абілітації) завітала лектор музею ім. В.В.Верещагіна Запісочна Любов Олексіївна, яка провела майстер-клас "Ліплення з пластиліну овочів та фруктів" за темою "Праця людей восени".

  Такі заняття вчать спостерігати явища природи, пори року, бережливо ставитися до довкілля. Ліплення з пластиліну овочів та фруктів збагачують уявлення дітей про прикмети осені, багатий осінній урожай. Діти розвивають уяву, логічне мислення, вчаться розрізняти кольори, їх відтінки, розвивають дрібну моторику. Виготовлення поробок дає відчуття успіху й дарує гарний настрій.



Осіння казка

  З подарунками і сюрпризами прийшла красуня-осінь.


      Золотиста, промениста осінь-панна чарівна!

      Прикрашає нашу землю і врожай дає вона.


  Такої осінньої пори хочеться чогось чарівного, казкового. У цікаву незвичайну подорож відправилися діти Служби соціальної реабілітації (абілітації) за мотивами мультфільму «Справедливі курчата». У цьому заході дуже вдало поєдналися результати роботи музичних занять та занять із логоритміки, де діти вдосконалювали набуті вміння й навички. Свої досягнення вони продемонстрували в ході вистави під музичний супровід Єфімако Людмили Василівни - вчителя початкового навчання. Образи казкових героїв дарували дітям радість від зустрічі з ними. Тут були і Курочка-мама, і Курчатко Ципа, Курчатко Цип-цип, Лисиця, Лисенятко, Вовченятко, Баба Яга.

  Багато радісних моментів подарувала малюкам гра на дитячих музичних інструментах. Світ музики, образи героїв дарували радість від зустрічі з казковими персонажами. Казка вчить дітей бути чуйними, допомагати одне одному.



До Дня працівника соціальної сфери

  Щорічно в перший вихідний день листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери – професійне свято тих, хто з року в рік, з місяця у місяць, із дня у день допомагає людям нашого сучасного розбурханого світу.

  Урочистості з нагоди цього свята відбулися в Державній реабілітаційній установі «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Мрія». Директор Шепель Олег Геннадійович поздоровив колективи структурних підрозділів зі святом та нагородив кращих працівників грамотами.

  Миколаївська обласна державна адміністрація запросила делегації окремих установ соціального захисту і районів на урочисте засідання до свого залу, де звучали теплі слова подяки за відданість справі та відбулися нагородження працівників. Наша делегація в цьому році складалася, в основному, з ветеранів праці, яких щиро привітали зі святом. Урочисте засідання закінчилося святковим концертом.



У колі друзів

  Спішить, поспішає осінь прикрасити землю, вкрити золотою ковдрою, підфарбувати листя дерев. Але осінь – це ще й опале листя, осінній дощ, сильний вітер, що приносять нотки суму. І так хочеться позитивних емоцій, яскравих фарб, свята.

  Діти, які відвідують Медичний центр Державної реабілітаційної установи, трохи більше потребують добра, ласки, милосердя та піклування навколишніх. Свято музики, гарного настрою та доброти їм подарували наші давні друзі – дитячий ансамбль естрадного танцю «Гламур».

  Вихованці Центру залишилися задоволені та щиро дякують своїм товаришам з ансамблю за час прекрасної музики та грації.



А діти в нас талановиті…

  29 жовтня вихованцям Служби соціальної реабілітації (абілітації) випала можливість взяти участь у майстер-класі з художнього розпису медово-імбирного печива. До їх Центру завітали викладач відділення "декоративно-прикладне та образотворче мистецтво" Миколаївського коледжу культури і мистецтв Рибалко Наталія Юріївна та її вихованці. Студенти 1-го курсу Квіткевич Зінаїда та Крайтор Маргарита підібрали спеціальні пряники у формі сонечка, дерев, будиночків для розпису. Діти залюбки і з превеликим задоволенням розмальовували печиво різними кольорами кондитерської глазурі. Хтозна, може це допоможе їм у майбутньому професійному самовизначенні.



Музичний дарунок

  1 жовтня відзначається Міжнародний день музики. У цьому році не залишились осторонь цього свята і діти Служби соціальної реабілітації (абілітації) Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія». По-особливому відчути радість від свята допомогли їм учні Дитячої музичної школи №8 м.Миколаєва, подарувавши нашим вихованцям концертно-ігрову програму.

  Свято музики відкрив ансамбль скрипалів "Мажорики". Свої виступи подарували маленькі співачки Фалько Варвара і Олександра, піаністи Кривошея Роман, Кузнєцова Ліза та Криворучко Софія. Звучали й народні мотиви: дует бандуристок виконав пісню "Ой, Джигуне". Свято яскраво завершилось запальним танком ансамбля "Джаз-гопак"..

  Вихованці музичної школи та діти Центру протягом тривалого часу насолоджувались емоційно музичною атмосферою свята. Діти швидко знайшли спільну мову, чудово провели час разом та на згадку зробили фото.

       

Висока нагорода

  Колектив Державної реабілітаційної установи «Мрія», діти та їх батьки щиро вітають із високою нагородою лікаря-педіатра вищої категорії Головіну Валентину Тимофіївну з нагоди нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом» та нагрудним знаком до Почесної грамоти.

  Ваш високий професіоналізм, багаторічна сумлінна праця, направлена на створення системи соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, достойно відзначені громадськістю та державою.

  Бажаємо Вам, шановна Валентино Тимофіївно, міцного здоров’я.

  Хай Ваша доброта і щоденна праця й надалі допомагають дітям з обмеженими можливостями здоров’я.





                  

Переможці долі: театр особливих

  Поєднавши можливості, громадські організації «Діалог», «Усмішка дитини», Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» реалізували спільний соціальний проект «Переможці долі: театр особливих». Його метою є соціальна інтеграція молоді з особливими потребами у громаду міста Миколаєва через створення «Inclusive Theater», надання неформальних послуг засобами мистецтва, формування усвідомленого ставлення громадян міста до осіб з інвалідністю як до рівноправних партнерів шляхом проведення спільних творчих заходів.

  У межах проекту було заявлено створення документальної вистави за участю дітей з інвалідністю і їх батьків. Але у зв'язку з бажанням взяти участь у ній не лише дітей зі збереженим інтелектом, захід було дещо трансформовано. У результаті підготовлено до показу інший формат, що дістав назву «неВистава».

  10 квітня 2018р. у приміщенні Миколаївського міського палацу культури та урочистих подій відбувся її перший допрем’єрний показ.

  Режисер заходу Лариса Калініна, помічник-хореограф Марія Сімішина.

  12 квітня 2018 року велика прем'єра заходу «неВистава» соціального проекту «Переможці долі: театр особливих» відбулася в рамках 5-го фестивалю творчості дітей з особливими потребами «Під крилом ангела» пам’яті Бориса Литвака в м. Одесі.

  Проект «Переможці долі: театр особливих» реалізується за підтримки управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради.



Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» подарували нову бігову доріжку

  Організатори Міжнародного турніру з боксу в Миколаєві передали нову бігову доріжку в Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія».

  Як відзначив народний депутат України VII скликання Вадим Меріков, саме спортсмени прийняли рішення передати зібрані кошти від продажу квитків на турнір, що проходив у Миколаєві з 23 по 25 березня, в реабілітаційний центр.

  Заслужений тренер України Микола Хаджіогло зазначив, що після завершення будівництва боксерського спортивного комплексу діти, які проходять реабілітацію в Центрі, також зможуть у ньому тренуватися.!


                      


Наш Максим Яровий – чемпіон Параолімпіади!

                      

  11 березня 2018 року в Пхьончхані (Південна Корея) Максим Яровий здобув для України Золоту медаль із лижних перегонів на 15 км серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.

  Колектив Державної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» вітає Максима з перемогою, в якій сконцентровані зусилля і воля Максима, його сім’ї, тренерів, Президента національного Параолімпійського комітету Валерія Михайловича Сушкевича.

  Максиме! Ми пишаємося тобою, так тримати!



Проект TWINNING наблизить нас до європейських норм та стандартів життя

  07 лютого 2018р. відбувся візит делегації представників Мінсоцполітики та експертів проекту Twinning "Підтримка органів влади України в розробці законодавчих та адміністративних засад для запровадження системи раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність" до Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія».

  Під час зустрічі французька делегація та фахівці Державної реабілітаційної установи обмінювались досвідом із раннього втручання та ранньої реабілітації дітей; обговорювали питання раннього виявлення порушень у розвитку немовлят та дітей раннього віку; визначали шляхи допомоги батькам щодо створення оптимальних умов розвитку дитини в сім’ї та інтеграції її до суспільства.

  Андрій Третяк, лідер проекту Twinning з французької сторони, детально розповів присутнім про історію формування та реалізацію послуги раннього втручання у Французькій Республіці і висловив запевнення щодо успіху розпочатої справи з формування послуги раннього втручання в Україні. Акцентуючи увагу учасників на цілях проекту, А.Третяк зазначив: «Ми об’єднали зусилля з представниками різних країн та організацій задля створення основи для впровадження і функціонування системи раннього втручання, аби забезпечити належним супроводом кожну дитину, яка має інвалідність чи ризик отримання інвалідності, та її родину в Україні».

  У рамках реалізації проекту Twinning на базі Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» передбачено організацію теоретичного навчання, набуття практичних навичок та удосконалення фахового рівня спеціалістів, які працюють у системі раннього втручання зі всіх регіонів України.



Робота Обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти розпочалась з партнерських відносин із ДРУ «Мрія»

  Завдяки багаторічній партнерській співпраці Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Мрія» 26 січня 2018р. у Державній реабілітаційній установі на базі Служби соціальної реабілітації був проведений заключний тренінг із циклу навчальних занять за загальною темою «Створення інклюзивного простору в освітньому закладі», що був організований Обласним ресурсним центром з підтримки інклюзивної освіти. Обласний ресурсний центр було створено на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

  Відкриваючи тренінг, директор Державної реабілітаційної установи Олег Геннадійович Шепель зазначив, що під час занять учителі початкових класів, асистенти вчителів, практичні психологи матимуть змогу розширити та отримати нові знання щодо професійної взаємодії з дітьми, які мають різні нозології. Спеціалісти навчатимуться визначати та обирати для кожної конкретної дитини ефективні методи та прийоми навчання й розвитку.

  Під час тренінгу заступник директора з питань комплексної реабілітації Бєсова В.В. дала характеристику пізнавального та емоційно-вольового стану дітей із синдромом Дауна; учитель-логопед Дмитрієва О.В. розповіла про форми роботи з дітьми, які мають легку розумову відсталість; учитель-логопед Романова І.О. ознайомила присутніх із психолого-педагогічними особливостями навчання дітей із ЗПР.

  По закінченні навчання вихованці Служби соціальної реабілітації подарували учасникам тренінгу та гостям зворушливий поетично-музичний виступ.


          



123


>